Wycieczka do Budapesztu

    

 

           
    Pole tekstowe: 1-6.05.2018 r. (6 dni)
   
 
 
 

BUDAPESZT - ZAKOLE DUNAJU

Znalezione obrazy dla zapytania budapeszt

 

 

 

DZIEŃ 1. ŁÓDŹ – BRNO

06.00 Wyjazd rano ze Łodzi  i przejazd do stolicy Moraw -Brna: Stare Miastoz ratuszem z XIII wieku,  katedra św. Piotra i Pawła, zamek Spilberk na wzgórzu górującym nad miastem - wejście piesze na wzgórze, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 2/4. ZWIEDZANIE BUDAPESZTU

Zwiedzanie z przewodnikiem Budapesztu.           W planie m. in. Góra Zamkowa - obejmuje 750 lat istnienia miasta, Zamek Królewski, Kościół Królewski, Starówka, Baszty Rybackie, tarasy widokowe na górzystą Budę i równinny Peszt, Mosty Budapesztu, Parlament, najpiękniejszy kościół Bazylika Św. Stefana, Aleja Andrassy z pałacami arystokracji, Opera, ponad 100-letnie metro i zabytkowa hala Targowa, Plac 1000-lecja Milenijny, Pomniki królów i bohaterów węgierskich, Park Miejski z wieloma atrakcjami, Rzymskie zabytki. Węgierska kolacja z muzyką. Kolejny wieczór rejs po Dunaju.

 

DZIEŃ 5. ZAKOLE DUNAJU:

SZENTENDRE-VISEHRAD-VISEHRAD

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Polski. Przejedziemy Zakolem Dunaju do pięknej krainy geograficzno-historycznej, położonej nad Dunajem w otoczeniu gór z zabytkowymi miasteczkami.

 Zwiedzimy Szentendre - spacer po centrum, krótkie zwiedzanie, m.in. kościół św. Piotra i Pawła, Katedra Serbska, Muzeum Marcepanu oraz Muzeum Wina.

Przejazd do miejscowościVisehrad - historycznego miasteczka, które było w średniowieczu stolicą Węgier. Zobaczymy tam ruiny królewskiego pałacu i cytadelę.

Następnie przejazd do Esztergom - krótkie zwiedzanie miasteczka, miejsca koronacji św. Stefana: największa na Węgrzech Bazylika (5-ta co do wielkości na świecie) ze skarbcem. Nie zabraknie również czasu wolnego na zakup pamiątek. Na ciepłą obiadokolację i nocleg przejedziemy do hotelu

Znalezione obrazy dla zapytania zamek orawski DZIEŃ 6. ZAMEK ORAWSKI

Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie wyruszymy w kierunku Polski.   Wracając do domu zatrzymamy się w Zamku Orawskim – jednej z najciekawszych atrakcji Słowacji północnej, a zarazem w największej twierdzy na Orawie. Usytuowany na pionowej 112-metrowej skale niejednokrotnie pozwalał na odparcie szturmów wroga. Jednym słowem forteca stworzona do obrony, dzięki czemu nigdy nie zdobyta. Po zwiedzeniu zamku udamy się w drogę powrotną. 

 

 

Uwaga!Dla komfortu grupy kolejność zwiedzanych miejsc może zostać zmieniona w zależności od godzin otwarcia obiektów oraz warunków atmosferycznych, innych nieprzewidzianych sytuacji. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

Cena 1 049,00 zł/os. w grupie min. 45 uczniów

Cena zawiera:5 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 5 śniadań, 5 obiadokolacj                   (w tym jedna węgierska z muzyką), opiekę pilota, opiekę przewodników, rejs po Dunajcu, podatek VAT, ubezpieczenie,                     

Profesjonalne tworzenie stron zapewnia agencja interaktywna